Projekt: Laminat

Jeden rzut oka na Kelta i Teklę – i oczywiste jest, jak bardzo się różnią. Inne uszy, inny wzrost, inna mina. To tak na pierwszy strzał. Ale jest jeszcze jedna istotna różnica, której na pierwszy rzut oka nie widać – chyba że tuż po wiosennym spacerze.

Poziom brudności. To jest to.

gupki

Kelt – jak to belg – ma Syndrom ĄĘ, jest wyjątkowo brzydliwy i zasadniczo się nie brudzi (bo to ohydne i źle wygląda na zdjęciach). Tekla natomiast jest niehigienicznym mikrobem. Jeśli jest błotnista kałuża, jeśli są osty z rzepami, jeśli w okolicy istnieje coś obrzydliwego do wytarzania się, możecie być pewni – Tekla tam będzie. Albo już jest. Lub właśnie stamtąd wraca.

Tekla po kontakcie ze szwedzkim bagnem.

 

Dodatkowo na wiosnę wystarczy godzina cywilizowanego joggingu po Alejach Ujazdowskich, żeby ta mała bakteria była cała w błocie.

Trzeba było coś z tym zrobić.

slonie

 

Na przełomie roku z końcówki laminowanej bawełny powstała obroża w słonie. Wzorek był tak draczny i naładowany pozytywną energią, że poprawiał humor od samego patrzenia! Niestety, słonie szybko się kończyły – ale zanim to się stało, przyszły wieści od szczęśliwych posiadaczy słoników.

Że śliczne.

Że wygodne.

I – co zaskakujące – wystarczy je przetrzeć szmatką, żeby były znowu czyste.

Żadnego prania.

Bingo!

pawie1Tak więc gdy po kilku tygodniach zza oceanu przyfrunęły bajecznie kolorowe tkaniny, tej samej nocy właściwie (nie mogłam się doczekać!) przekształciły się w obroże z laminatem na zewnątrz i standardowym minky od wewnątrz, które bardzo szybko doprowadza się do stanu czystości. Specjalnie dla brudasów z dizajnerskim zacięciem!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s